ESL خط حمل و نقل

خطوط کشتیرانی اتیوپی تنها شرکتی است که در فعالیت حمل و نقل دریایی در کشور دخیل است. این شرکت، در خدمات حمل و نقل دریایی طولانی خود موفق به ساخت شهرت قابلیت اطمینان، بهره وری و خدمات خوب است. این سرویس خطوطی را در مسیر شمالی مدیترانه و مدیترانه، مسیر خلیج فارس، مسیر خلیج فارس و مسیر زیرشیه هند فراهم می کند. این همچنین خدمات صلیب سرخ را عمدتا از اروپا تا بنادر دریای سرخ و خلیج ارائه می دهد.

مسیرهای خدماتی:

چهل سال پیش، ESLSC نخستین سرویس خود را در مسیر مسیر انگلیس / شمال و غرب اروپا راه اندازی کرد، که در آن زمان بزرگترین مسیر صادرات و واردات کشور بود. در جریان توسعه این شرکت خدمات خود را بیشتر گسترش داده است تا مناطق مدیترانه، آدریانات، مناطق دورافتاده خلیج فارس، مناطق خلیج فارس و دریای سرخ را با توجه به افزایش ترافیک این مسیرها گسترش دهد. در حال حاضر ESLSC که دارای شبکه های آژانس های موثر در تمام زمینه های تجاری خود برای کمک به حمل و نقل از اتیوپی و یا خارج از کشور در تنظیم و تحکیم محموله های خود، از بندر جیبوتی به عنوان پایه خود استفاده می کند و خدمات خطوط هوایی را به بنادر مشخص شده در برنامه های منظم قایقرانی با توجه به انگیزه کافی . کشتی های شرکت همچنین در دیگر بنادر در مسیر تماس می گیرند. علاوه بر ناوگان سابق و فعلی، ESLSC قراردادی را با قراردادهای منشور اسلحه با تعدادی از شرکت های حمل و نقل دیگر مانند Maersk Sealand، P & O NedLloyed، APL، PIL، NYK، Hyundai و غیره توافق کرده است. چنین عمل جهانی باعث می شود ESLSC یک سرویس هفتگی برای حمل و نقل کانتینر و RO / RO از هر یک از مسیرهای تجاری آن است.

جابجایی و مالی:

ESLSC از زمان آغاز آن، باید از چالش های زیادی عبور کند و با محیط کسب و کار بین المللی حمل و نقل بسیار پرس و جو و پویا مواجه شود. با وجود رقابت سخت، ESLSC شهرت خود را در آوردن حجم محموله و البته درآمد و سود کلی شرکت به سطح رضایت بخش داده است. ESLSC بر پایه سنت گذشته، متعهد است تا شرایط جدیدی را برای توسعه یک ظرفیت که به طور کامل برای رفع نیازهای مشتری طراحی شده است، متعهد سازد.

ESLSC، که اخیرا دو کشتی دیگر (Shebele و Gibe) را به دست آورده است، به نظر می رسد برای خدمت به مشتریان محترم خود در مقیاس حتی بزرگتر و بهتر و همیشه مراقب ارائه خدمات کارآمد، سریع و قابل اعتماد باشد.

تاریخچه:

خطوط کشتیرانی اتیوپی در سال 1964 GC تأسیس شد و در سال 1966 GC با سه کشتی جدید ساخته شد (دو بار عمومی و یک تانکر).

این شرکت به عنوان یک شرکت سهامی با سرمایه 50 هزار بشکه تاسیس شد که بعدا به 3،750،000 بایر افزایش یافت. شرکت سرمایه گذاری Taurus واشنگتن دی سی موافقت کرد تا 51 درصد از نیازهای سرمایه را تعیین کند و دو مدیر شرکت را تعیین کند. دولت اتیوپی زیر 49 درصد از سرمایه مورد نیاز را تعیین کرد که دو مدیر این شرکت را تعیین کرد. در نهایت، آمریکا سهم خود را به دولت اتیوپی فروخت و این شرکت از سال 1969/70 به طور کامل متعلق به دولت اتیوپی بود

این شرکت در حال حاضر به یک شرکت سهامی با سرمایه 289 میلیون ریال اصالح شده و تحت نظارت اداره نظارت بر شرکت های عمومی فعالیت می کند.